Zabiegi

Kati Basti, to terapeutyczny zabieg na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Uwalnia napięcia i bóle z dolnej części pleców. Usuwa nadmiar doszy vata.

Ciepły olej wlewa się do foremki przygotowanej z mąki z ciecierzycy. Olej wnika do wnętrza tkanek, rozluźnia je, odżywia, nawilża, wspomaga regenerację i leczy. Pozostały olej, na koniec wmasowuje się w plecy. Zabieg polecany jest osobom cierpiącym na bóle, rwę kulszową, dyskopatię, zwyrodnienia, podwyższoną vatę, wypadnięcie dysku.

Koszt 60 min/180 zł.

Nasyam – to terapia polegająca na donosowej aplikacji oleju ziołowego lub masła klarowanego.
W ajurwedzie uważa się, że poprzez nos i zatoki można dotrzeć do każdej części głowy i wszystkich zmysłów. Do każdego nozdrza zakrapla się kilka kropli ciepłego oleju lub masła klarowanego, Zabieg nasyam można robić codziennie, ale najlepszą porą jest jesień i wiosna. Według ajurwedy nasyam leczy wszystkie choroby umiejscowione powyżej szyi. Zapobiega także starzeniu się i przedwczesnemu siwieniu. Odmładza i leczy. W zaostrzeniu doszy vata nasyam wykonuje się wieczorem, przy zaostrzeniu pitta po południu, a przy zaostrzeniu kapha rano. Nasyam pomaga przy migrenach i bólach głowy, przeziębieniu, kręczu szyi, drżeniach głowy, zapaleniu zatok, udarze.

Koszt 30 min/80 zł.

Terapia marma
Marmy – punkty witalne na ciele, zostały opisane w hinduskiej świętej księdze Atharwa Weda, będącej częścią czterech głównych Wed. Znajomość punktów witalnych była w okresie wedyjskim częścią sztuki walki, korzystali z niej zarówno wojownicy jak i lekarze ajurwedyjscy i chirurdzy. Sushruta Samhita wskazuje 107 marm. Punkty marmiczne odznaczają się dużą wrażliwością i podatnością na uszkodzenia. Terapia marma polega na masowaniu, pocieraniu, uciskaniu odpowiednich miejsc na ciele. Marma terapia przynosi efekty zdrowotne na poziomie fizycznym i psychicznym, stymuluje agni, otwiera kanały energetyczne, zwalcza ból, równoważy, poprawia funkcję wszystkich narządów, poprawia przepływ komórkowy, harmonizuje wszystkie układy.

Koszt 60 min/200 zł.

Netra vasti – zabieg na oczy z użyciem masła klarowanego.
Poprawia wzrok, łagodzi dolegliwości, oczyszcza i odżywia oczy, opóźnia starzenie oczu. Zalecany przy jaskrze, wczesnej zaćmie, zespole suchego oka, zapaleniu spojówek.

Koszt 60 min/180 zł.